Op. Dr. Sevil Öz

Op. Dr. Sevil Öz

1963 yılında İstanbul'da doğdu. 1980 yılında İzmir Kız Lisesi ve 1986 yılında İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden pekiyi derece ile mezun oldu. 1992 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda genel cerrahi uzmanlığını tamamladı.

1983-1986 yılları arasında çeşitli zamanlarda Almanya Giesen Justus Liebig Üniversitesi ve İskoçya Aberdeen ve Dundee Royal Infirmary'de stajyer, 1986 yılında Aberdeen Royal Infirmary'de internlük ve 1988-1989 yıllarında Aberdeen Royal Infirmary'de asistanlık yaptı. Bu dönemde özellikle meme hastalıkları üzerinde çalışmaya başladı.

Mecburi hizmetini Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra 1994 yılından itibaren çeşitli zamanlarda Taksim Alman Hastanesi, International Hospital, Hisar Hospital, Medicana Hastaneler Gurubu ve Nişantası Hospital’de hem Genel Cerrahi Uzmanı hem de Acil Şefi, Başhekim ve Medikal Direktör pozisyonlarında hastane yöneticisi olarak çalıştı.

Çeşitli zamanalarda ABD Columbia Universitesi Presbyterian Hospital Meme Hastalıkları Cerrahisi Kliniği ve Anorektal Hastalıklar Cerrahisi Kliniğinde misafir doktor olarak bulundu. Bu sürelerde meme cerrahisi ve anorektal cerrahi konusunda Amerika'nın önde gelen doktorlarıyla çalışma imkanı buldu.

Halen Nişantaşı Femina Kadın Sağlığı Merkezi ve Hisar Hospital’de Genel Cerrahi ve Meme Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmakta aynı zamanda Hisar Hospital’de yarı zamanlı Kalite Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Kurucusu olduğu www.meme-kanseri.biz adlı web sitesi üzerinden kadınlara, meme sağlığı ve hastalıkları konularında yoğun bilgi desteği vermektedir. Meme ile ilgili her türlü bilginin yer aldığı ‘Mememi Seviyorum’ adlı kitabın yazarıdır.

Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. İki çocuk annesidir.